Aşk Aramakla Bulunmaz

Yürek sızısı ile başlar herşey. Bir çekirdegin filizlenmesi yada bir tohumun yeşermesi gibi açar yürek Zaman denilen illete bulaştı, bulaşmaz olaydı dediğinde de başlamıştır geri sayım Bütün vücudun titrer, dilin hiç etmediği sözleri birden fırlatır ağzından , gözlerin tahmin edemeyecegin kadar büyüyerek bakmaya başladığinda yüreğine bir haller olur. Seni hiç ummadığın görmedigin bilmediğin yerlere gitmesi için beynine hükmetmis ve ayaklarına resmen komut veren bir komutan gibi çalışır. Adını sorduğun da herkesin söylediği tek kelime aşk olmuştur. Karşılığı anlamı her canlıda farklı olan bu kelime insanın hayatına girdiğinde yaralamadan çıktığına şahit olanınız yoktur. Aşk iki kişiliktir.Karşılıklı olmadığı sürece gerçek mutluluğu asla yakalayamazsın. . Çünkü o daha az severse sen yanarsin sen yanarsan sadece yandığınla kalırsın.


Bir Gülüşün Yeter Beni Benden Almaya

Bir gülüşün yeter, beni benden almaya. Sen ağlama, acımam kıyarım bu zalim dünyaya. Gözlerindeki ışıktır, hayatıma aydınlık tutan. Acımam, kıyarım onları yaşlandıranlara.. Yüreğindir, sevgi ile yakıp sızlatan hücrelerimi... Yeterki üzülme, ben çıra gibi yanmaya da razıyım senin için.. Bazen bir turnanın ötüşü etkiler seni Seyre dalar dinlemeye doyamazsın Bazen de bir davul sesi yankıları uzaktan Bilirsin nerden geldiğini de ayakların gitmek istemez Öylece mazide kala kalırsın Ya unutacaksın yada yanmaya devam edeceksin Şunu unutma odun tek başına birsey değildir Ateş ile harlanınca heryeri küle çevirir Sonuçta herkese kendi sonunu  hazırlar Tıpkı kibritin ateşi tutuşturup yakması gibi.. Seversen odun gibi yanmaya hazır ol Çünkü en kısa zamanda sıra sana da gelecektir.


Gözlerinde Kaybolup Yüreğinle Muhabbet Etmeyen Sende Olmamıştır

Aklında olmayanın sevgisini yüreğinde taşıma<brÜzülen hep sen olursun Sen düşünürsün o mutlu olur Sen ağlarsın o umursamaz olur. Sen olmaz dersin o çıkarlarını gözetip fikrini değiştirir. Sonuç hep aynıdır üzülen hep sen olursun.. Aslında çok basittir anlaman.. Ama basiretin bağlanır yada vicdanına yenik düşersin, Sonunda iki damla göz yaşını döken hep ilk sen olursun. Sen üzülürsen kalbin üşür ve ısıtmak için hep yanlış odunu atarsin yüreğine. Aklında olmayanın sevgisini yüreğinde taşıma Ne vakit derdine çare olur ne de kayıp giden günlerin Geriye kırılmış bir kalbin parçaları ile kala kalırsın Gözlerinin parlaklığında kaybolanlar, seni karanlığa koyarlar.. O zaman bir ışık yarabbim dersin de o ışık sana hep uzaktan bakar.. Bu dünyada sana her daim diyeceğim çok şey var.. Sadece huzuru ararken, izin ver hayat sana öğreteceklerini öğretsin.. Senin saf ve temiz yüreğinle beselenenleri kafanı kaldırarak görme vaktin geldi de geçiyor artık.. Senin en zayıf anını fırsata donusturenleri öyle bir sil ki hayatından, Açtığın beyaz sayfalarda korkudan yer bulamasinlar.. Yüreği sevgi ile yıkanmış saf ve temiz insanlar hep mutlu olmak için uğraşılar. Olurda birgün beni göremeyeceğin veya sesimi duyamayacagin güne uyanirsan Olacagim kadar degil ,Beni sadece olduğum kadarıyla hatırla.. Dedim ya gülüm.. Aklında olmayanın sevgisini yüreğinde asla taşıma.. Çünkü ... ..Gözlerinde Kaybolup Yüreğinle Muhabbet Etmeyen Seninle Asla Olmamıştır..


Gözlerinizin ışığı asla sönmesin

Herkesin başında bir telaşe , biliyorum hep birilerini mutlu etmek için çabalıyoruz.. Şöyle bir bakın kendinize yetiştirmek istediğiniz işlerde harcadığınız stresin size neler kazandırdığına Siz çekiniyorsanız ben söyleyeyim.. Hayata dair kocaman bir ‘HİÇ' Strese ve negatif enerjiye dair kocaman bir 'EVET' Oysaki hayatımızda olan veya hayatımıza yeni giren tüm eskilerden duyduğumuz bilindik kelimeler.. Her şeyi zamanla öğreneceksin, hatalar yapmadan doğruyu bulamazsın biraz sabret .. daha bunun gibi bir çok kelime var yazmak isteyince.. İnsanoğlu neden doğruyu ve yanlışı ayırt etmeyi, güvenmeyi ve sabretmeyi bilmiyor.. Hâlbuki yaradan Mevla’m çoğumuzun korktuğu yüzmeyi bile anne karnındayken öğretmiş , doğduktan sonra korkumuza yenilip boğulur olmuşuz.. Bence çoğumuzun yaptığı yanlış, hayatımıza dair neyi yanlış yaptığımızı düşünecek bile fırsatı kendimize vermiyor olmamızdır. Ve bu sebepten hatalar birbirini doğuruyor.. Birçoğumuz her gün hayata güzel ve mutlu bir gün olsun dileği ile uyanmak, gözümüzün her gördüğüne mutlu gözler ile bakmak istiyoruz. Aslında baktığımız da, bizden istenilenlerin yanında çok şeyde istemiyoruz. Aslında birileri mutlu olsun, daha çok kazansın diye bu kadar stresin sıkıntının üstesinden her zorluğa engele rağmen gelebiliyorsak..  Hayatımıza hayat katacak pozitif enerjiyi kazanmamızda bizim elimizde.. Uzun lafın kısası bizden değerli enerjimizin çalınmasına izin vermeyip , çalınan değerli enerjimizi mutlu olabildiğimiz gibi kullanabilirsek sorun ortadan kalkacaktır. Unutmayın.. 'Sizi ne mutlu ediyorsa, ne ile mutlu oluyorsanız onu yapın.  Başkalarının düşünceleri doğrultusunda hayatınıza değer katan mutluluktan asla vazgeçmeyin , Çünkü hayatınız en kıymetli hazineniz .. Hayatınızın mutluluğu gözlerinizin parlak ışığında gizlidir. Gözlerinizin mutluluğa ışıl ışıl bakmasına kimse engel olmasın..' Hepinizi sevgiyle öpüyorum.. İyiki varsınız. Kendinize iyi bakın en kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle..


Aşk'a Dair

Bir birimizi doğru yerde ve yanlış bir zamanda tanıyarak huzuru yakalamış sanmıştık. Ben yanlış bir ilişki yaşıyordum, sende ilişkilerinin arasında kalmış çırpınıyordun. Hayatta bir kez yaşıyoruz ve ne yaşamak istiyorsak anı yaşamaktan başka birşey gelmiyordu aklımıza, Birlikte olduğumuz kişi bizim için değerli ise asla suçluluk duymuyorduk. Zaten bir sevgiyi doğru insanla, yasak olduğunu bile bile paylaşmaya kaç defa şansımız vardı ki.. Git ve ne hissettiğini söyle diyordu yüreğimiz  ve her defasında kalelerimiz kapısını hep bu umutla açardı. Tıpkı çiçeğin soğuk kış ayındaki güneşe hasretini yaprakları ile gülümseyerek açması gibi.. Her kadın uğruna savaşılmak ister de , her erkek kadını tarafından sevilmek ,kıskanılmak istemez mi sanırsınız?? Bazen de son düzlükte bulmak isteriz durulacağımız yeri , huzuru ve doğru limanı .. İnsan zaten hayatta , hep bir nefes alabileceği limana yanaşmak istiyor. İşte öyle bir günde bende senin limanına demir atıp kalmak istiyorum.. Adına aşk, sevgi mutluluk huzur veya ne demek istiyorsan de o senin tercihin Dedim ya karar senin..  ya ateşinle yak o limanda küle çevir beni, yada dalgalarınla serinlet cenneti yaşat bana Dağılmış hayatımızı bir pazıl olarak düşün ve hayatımızın en değerli parçası olabileceksek Parçalarına ayrılmış aşkın içinden bul çıkar ve pazılımızı tamamla… 'Sonunda aşk acısı olsa da sev, çok sev. Usul usul gir yüreğime, kalbim bağrım çatlasın ki sen gidersen kalbim bu hasrete dayanamasın ! '


Aşk, Sevgi ve Hayat Üçgeni

Aşk,( her daim çıkabilir..) Her an her yerde hazır kıta bekler, sadece neye aşık olmak istediğini söyledikten sonra sana sihirli sözleri peşi sıra hazırlar ve seni senden alır götürür. Emeğe ve Cesarete gerek yoktur.Herşeyi unutursun. Anı yaşarsın. Genellikle karşılıksız tek taraflı olur,onu düşünürsün , göremeyince merak edersin hep seninle olsun istersin ama o senin ona duyduğun aşk gibi sana aşık olmadıysa mutlaka sende yara açarak bitecektir. Bazende o da senin gibi aşık olur o aşkta biter ama sonunda sevgi diye ölmeyecek bir meyve olur. Sevgi, ( Aşk ile orantılıdır. .) En güzel duygularını ve herşeyini ona adarsan cennetin olur. Karşılığa gerek yoktur sevmek cesaret ister, emek ister herseyden önemlisi güven ister bu üçünü sağlayabilen sevgisini kendisinde asla öldürmez. Anlamı olan bir dünyada huzurlu bir ortamda ve mutlu bir bekleyişle yaşar hayatını ve o da yalnız kalır ama ruhen ve kalben bir ömür yalnız kalmayacaktır. Bundan sonrası teferruat olup sadece hayattan ibarettir. Hayat, ( Sadece bir defa gelir.. ) Aşk'ın Sevgi ile yoğrulmuş halidir. Bazen Huzur bulacak birisi ile yaşar, Allah ikinizden bir can yaratır mutlu mesut huzur dolu yaşarsın, Zaman,anlam,kavram,emek hep onlar içindir sende ve bilirsinki onların varlığı sesi senin bütün hüznünü bitirir ve uzaklara alır götürür. O yüzden hayatta hep huzur dolarsın.. Bazende Aşk Sevgi ile hiç karışmamış yoğrulmaya gerek duyulmamışcasına yasatır sana hayatı. Ve o hayatı sen hiç  istemesen bile  hep zehirli ok gibi yüreğinde saplanır kalır. Sen sevdim dersin o aşık değilsin biliyorum der. Sen aşk gelir geçer dersin, o sana sevmek karın doyurmuyor der lafları ağzına tıkar. Benim aşkım gösterişli olmasın dersin o sana bak millet sevgisini nasıl gösteriyor der..Yine anlaşamazsın . Hâlbuki hayat göz açıp kapatacak kadar kısa iken hayatına malolmuş bir sevgiyi nasıl üzebilir insan.. Söylesene sevgisi aşk ile yoğrulmuş  varlığı hayat kokan gözleri huzur ile parlayan güzel insan ben çok mu şey bekledim senden..


Bir papatya misali gönül olmak

Bir papatya düşün tohumdan büyüyene kadar geçen zamanda ne zor şartlarda yaşama tutundu. Kış oldu kardan incecik bedeni kas katı kesildi dondu, acikan canlılara hayat oldu. Bahar oldu yağmur damlaları ile tekrar açtı böceklerin vazgeçilmezi hayatı oldu .. Yaz oldu tam güneşe gözlerini açacakken saçma bir fal yüzünden sevgisinden emin olmayan insanlara fal tadında neşeli duygusal bir hayat oldu. Sonbahar oldu, rüzgar yerden yere vurdu, tüm tomurcukları savrularak bir daha ki bahara yeni hayat olmak için diyardan diyara dolaştı .. Şimdilerde insanlar papatya olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. . Kış geldiğinde , bana dokunmayan yılan bin yaşasın der gibi sadece kendi kabuğunu seven oldu ve asla arkasındakilere ne oldu diye düşünmedi.. Bahar geldiğinde , nisan yağmurları ile ıslandı sırıl sıklam oldu, her sıcak söze tav oldu yanlış gönüllere hayat veren oldu.. Yaz geldiğinde yaşamalıyım hayat benim dedi deli dolu yaşadı, hergün güneş kavurdu yaktı bedenini gözlerini yüreği sadece ben doldu.. Sonbahar geldiğinde rüzgârlara meydan okudu, kazanmak istedi kazandı ama unuttuğu birsey vardı. Başka bir bahara açacak tomurcuklarını kazanmak uğruna ardında bıraktı. Belki kendince çok şey kazandı, gelip geçici heveslere anı ve günü yaşattı. Ama asla bir papatya kadar bir ömür hayat dolamadı.. Sen ne kafes ol ne de aslan , sadece papatya gibi beyaz ve narin ol sana yeter.. Unutma güzellik ,duyguları papatya kadar narin olmayanın, yüreğinde aslan bağlasan durmaz ..


Sevgi

Sevgisi yaşadıkça çoğalan insanları etrafınızda toplayın, Enerjisi yüksek insanlar ile dialog kurun. Bir araya geldiğinizde gözleri parlayan kişilere sarılın ve ne ile mutlu iseniz onu yapmaktan asla vazgeçmeyin. Zaman çok kısa yarına çıkma garantisi olan var mı dünyada. Bir ömür dersin gelir geçer. Geçtikten sonra geçmişe dalar bir köşede derinlere dalar ağlarsın. Sen ne kadar istemesen de o bir gün gelir seni bulur.. Sevgiyi yüreğinde yaşayan değil, çevresinde yaşatan her daim mutlu olur.. Dünyanın en iyi kokusunu bulduğunuzda, İşte o zaman huzur dolacaktır yüreğiniz.. Başkalarının uydurduğu günlerde değil. Hergün Sevin, hergün sevginizi gösterin.. Unutmayın sevmek için bir neden aramayan insanlar hep güler yüzlü ve huzur dolu olur.. Yüreği muhabbet dolan , sevgi dolu insanlara canlara sonsuz selam olsun.. İyiki varsınız..


Kalbe Dokunmak

Her insan ister ama istemenin ötesidir kalbe dokunmak. Bir yüreği ,her seste , her özlemde ve her bakışta, titretebilmektir kalbe dokunmak. Bazen dinlediğin bir şarkı, bazen de unutamadığın anılar istemeye istemeye sürükler ayaklarını kalbinin dinlediği noktaya.. Sevdiğiniz kıymetini bir daha gözlerine bakarak söyleyemediğinde anlarsın ya, Böyledir işte senin kurmadığın oyunun içinde kaybolmak ve yok olmak. Bu acı öyle bir acıdır ki. Kalbe dokunabildiysen eğer, sen istesen de bırakamaz seni. Kalbe dokunabilmek herkese nasip olmaz.. Olsaydı zalimler,menfaatçiler ve günü kurtarmak isteyenler çoğalmazdı.. Sabret ki Kalbe dokunabilecek kişiler sana ulaşsın ve yüzündeki gülüşü, gözlerindeki parlaklığı eksik etmeyen Rabbin tarafından her daim karşına dikilsin.. Unutma sen ne kadar iyi olursan, bir o kadar fazla kalp seninle olacaktır.. Varlığı ile nefes almama sebep olanlara selam olsun..